Pasirašyti moratoriumai dėl pagalbos nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiems gyventojams ir verslo subjektams

2020 m. Gegužės 01 d.

Baneris330x330 2KREDA unijų grupė, kurios nare yra ir Ignalinos kredito unija, prisijungė prie Lietuvos bankų asociacijos (LBA) iniciatyvos prisidėti prie pagalbos nuo koronaviruso pandemijos (COVID-19) nukentėjusiems gyventojams bei verslui ir kartu su LBA nariais pasirašė moratoriumus dėl laikino kredito įsipareigojimų atidėjimo privatiems klientams ir juridiniams asmenims.

Moratoriumas fiziniams asmenims

Šiuo moratoriumu įsipareigojama, nekeičiant sutarties sąlygų ar palūkanų, suteikti galimybę visiems privatiems KREDA grupės unijų klientams būsto paskolų įmokas atidėti iki vienerių metų (12 mėn.), o vartojimo kreditų – iki pusmečio (6 mėn.).

Visiems fiziniams asmenims, kurie iki karantino pradžios tvarkingai mokėjo įmokas, tačiau dėl koronaviruso pandemijos ir sukeltos finansinės suirutės susidūrė su finansiniais sunkumais, neteko darbo ar dalies pajamų, raštu apie tai informavus kredito uniją, iki 12-os mėnesių bus atidėtas pagrindinės būsto paskolos dalies mokėjimas. Vartojimo kreditams KREDA unijos moratoriumo periodu taikys atidėjimą iki pusės metų. Atidėjimo laikotarpiu klientui reikės mokėti tik palūkanas ar kitus periodinius mokėjimus.

Individualiai bus sprendžiama tik dėl tų klientų, kurie jau iki 2020 m. kovo 16 d. turėjo reikšmingų bei įsisenėjusių finansinių problemų, vėlavimų ar nepriemokų.

Moratoriumas fiziniams asmenims įsigalioja 2020 m. balandžio 20 d. ir galioja iki 2020 m. liepos 1 d. 

Susipažinti su dokumentu galite čia:

Laikinas kredito įsipareigojimų moratoriumas fiziniams asmenims

Moratoriumas juridiniams asmenims

KREDA unijos, prisijungusios prie LBA iniciatyvos skirtos spręsti dėl COVID-19 pandemijos atsiradusias trumpalaikes kliento likvidumo būklės pablogėjimo situacijas, įsipareigoja keisti savo klientams – juridiniams asmenims – išduotų paskolų, kuriose numatyti daliniai paskolos grąžinimai, grąžinimo grafikus, atidedant paskolų grąžinimo įmokas iki 6 mėn. laikotarpiui. Moratoriumas galioja paskolų sutartims, pasirašytoms iki 2020 m. kovo mėn. 16 d.

Šiuo moratoriumu KREDA kredito unijos įsipareigoja iki 6 mėn. laikotarpiui atidėti paskolos grąžinimo mokėjimus, klientui toliau mokant palūkanas. Moratoriumas netaikomas, jei kredito unija padaro išvadą, kad moratoriumo taikymas ekonomiškai nepateisinamas, t. y., jei kliento finansiniai sunkumai egzistavo jau iki 2020 m. kovo 16 d. arba yra neįveikiami.

Moratoriumas juridiniams asmenims įsigalioja 2020 m. balandžio 24 d. ir galioja iki 2020 m. liepos 1 d.

Susipažinti su dokumentu galite čia:

Laikinas kredito įsipareigojimų moratoriumas juridiniams asmenims

Dėl galimybės laikinai atidėti kredito įsipareigojimus kviečiame kreiptis į jus aptarnaujantį Ignalinos kredito unijos skyrių.

TURITE KLAUSIMŲ?
SUSISIEKITE SU MUMIS

Kontaktai
Statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau sutiksite su slapukų naudojimu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti slapukų politika.