Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

50 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 500 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

„Pinigai keičiasi, humoras lieka“ satyrinių, humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda Utenoje


„Pinigai keičiasi, humoras lieka“ satyrinių, humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda Utenoje

2014 metais, kai Lietuvoje buvo ruošiamasi nuo 2015 metų įvesti eurą, karikatūrininkai su džiaugsmu ir ironija pasitiko šį istorinį momentą. Darbų autoriai sujungė humorą, ironiją ir satyrą, išreikšdami savo nuomonę apie valiutos keitimą. O šiandien mums tai atveria galimybę mintimis sugrįžti į tą istorinį laikotarpį ir žvelgiant į autorinius darbus prisiminti valiutos virsmą! Paroda pristatoma Ignalinos kredito unijoje Utenoje.

Atrinkti autorių darbai iš tuometinės surengtos parodos „Pinigai keičiasi, humoras lieka“ yra kaip šmaikštus prisiminimas apie 2014 m. metų įvykius, kai Lietuvoje ruošiamasi įvesti eurą. Humoro elementai, slypintys darbų giliuose sluoksniuose, leidžia pamatyti, kaip karikatūrininkai, panaudoję savo kūrybinę energiją ir talentą, įvardijo lietuvišką litą išskirtinai linksma ir satyriška forma. Pradedant nuo alegorinių simbolių iki kritiškai perteikiamų žmonių baimių, fobijų ar kompleksų dėl valiutos keitimo, šie darbai atskleidžia autorių pasaulėžiūrą, humorą ir gyvenimišką patirtį. Tai yra ne tik piešiniai ar karikatūros apie pinigus – tai yra meninė išraiška, kuri skatina šyptelėti, mąstyti ir galbūt net atpažinti save šiame komiškame pinigų pasaulyje

Įvairialypė nuomonių gausa atsispindi autorių darbuose. Vieni autoriai liūdi dėl litų, kiti ragina pažvelgti per filosofijos prizmę, treti optimistiškai pasitinka eurą ir linksmai taria „sudie“ litui, ketvirti giliai širdyje brandina viltį, kad litas dar kada nors sugrįš. Ignalinos kredito unijos Utenos padalinio vadovė Laima Malinauskienė sako: „Ši paroda yra kaip laiko kelias – ji ne tik atgaivina prisiminimus apie litą ir euro įvedimą Lietuvoje, bet ir leidžia pamatyti, kaip karikatūrininkai tuo metu įvardijo šią istorinę akimirką. Tad už pasidalintus autorinius darbus nuoširdžiai dėkojame karikatūrininkui Jonui Lenkučiui ir jo komandai!”.

Ignalinos kredito unija pristatydama dar vieną parodą ne tik suteikia vietą menininkams, bet ir aktyviai dalyvauja Utenos miesto gyvenime. „Utenoje, Ignalinos kredito unijos padalinį atidarėme jau prieš penkerius metus“, - prisiminė padalinio vadovė Laima. Iš tiesų, pasak jos, nuo pirmos dienos erdviose patalpose yra eksponuojamos įvairios kūrėjų parodos. „Pirmiausia esame kredito įstaiga, tačiau siekiame kurti ir nuolatinį ryšį su uteniškiais, todėl ir kviečiame vis į naują parodą“ – pažymėjo L. Malinauskienė. Ištisus metus skyriuje lankosi tiek Utenos miesto, tiek rajono gyventojai. Užsukusieji pasinaudoti teikiamomis paslaugomis, turi puikią progą praplėsti akiratį meninių darbų apsuptyje. Kaip tik šiuo metu Ignalinos kredito unija siūlo net 4,4 proc., metinių palūkanų už terminuotuosius 12-24 mėnesių indėlius. Indėliai iki 100 000 eurų yra drausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Tad suskubę pasinaudoti puikiu pasiūlymu ir teikiamomis paslaugomis turi galimybę iki pat gegužės mėnesio pabaigos apžiūrėti šiuo metu eksponuojamus menininkų darbus.

Esate laukiami kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 17 val., Ignalinos kredito unijos patalpose J. Basanavičiaus g. 49A, Utena (įėjimas iš Kauno gatvės)