Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

50 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 500 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Žalioji paskola verslui ir ūkininkams


Ignalinos kredito unija verslui ir ūkininkams siūlo pasinaudoti žaliąja paskola. Mes tikime tvaria energetika ir dedame visas pastangas, kad atsinaujinančių elektros energijos šaltinių plėtra mūsų krašte ir visoje Lietuvoje vyktų sparčiau ir sklandžiau.

Pavyzdžiui, saulės moduliai per pastarąjį dešimtmetį atpigo bent kelis kartus ir tapo tikrai konkurencinga elektros gamybos technologija. Pastaruoju metu saulės elektrinių patrauklumą dar labiau padidino išaugusi reguliuojama elektros kaina, ko pasekoje saulės elektrinių atsiperkamumas sutrumpėjo iki pakankamai protingo termino. Šios elektrinės, kaip ir kitos atsinaujinančios energijos priemonės, šiandien yra patraukli investicija, kuri yra prieinama daugumai šalies įmonių ar ūkininkų. Svarbu ir tai, kad pasinaudojus valstybės teikiama parama galima atgauti 30-45 % investicijoms skirtų išlaidų. Investicijos į saulės energetiką įmonėms ne tik leidžia sumažinti elektros energijos išlaidas bei atgauti dalį investicijų pasinaudojus valstybės parama. Tokiu būdu įmonės išlieka nepriklausomos nuo rinkoje vykstančių elektros kainų svyravimų bei prisideda prie švaresnės ateities kūrimo bei aplinką tausojančių visuomenės įpročių ugdymo.

Žaliosios paskolos panaudojimas

 • Saulės elektrinėms*, nedidelėms vėjo turbinoms, geoterminio šildymo ar kitai energijos vartojimo efektyvumą didinančiai šildymo sistemos įrangai savoms reikmėms įsigyti ir/ar įsirengti.
 • Elektromobiliams įsigyti.
 • Elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimui darbovietė

Pagrindinės paskolos sąlygos

 • Terminas – iki 5-erių metų (* saulės elektrinėms – iki 10-ies metų).
 • Suma – iki 20 tūkst. eurų (jei paskolos suma viršija 20 tūkst. eurų, reikalingas įkeitimas).
 • Kintančios metinės palūkanos – EURIBOR (ne mažiau kaip 0%) + 3,9%.
 • Pradinis įnašas projektams su valstybės parama – 0%. Kitais atvejais – ne mažiau kaip 10% nuo įsigijimo sąmatos.
 • Paskola gali pasinaudoti įmonės, vykdančioms veiklą ne mažiau nei 12 mėnesių.

Paskolos užtikrinimo sąlygos

Paskoloms iki 20 tūkst. eurų:

 • Laidavimas
 • Skolininko vekselis ne mažesnei nei kredito sumai, laiduotas akcininko (-ų) (naudos gavėjų)/sutuoktinio (-ės).

Paskoloms virš 20 tūkst. eurų:

 • Laidavimas
 • Įkeitimas nekilnojamu/kilnojamu turtu.

REKOMENDUOJAME prieš pildant paskolos prašymą pasikonsultuoti su įrangos pardavėjais, bei pasitikslinti ar šiuo metu galite pasinaudoti APVA ar kita valstybės parama.

Turite klausimų? Apsilankykite artimiausioje Ignalinos kredito unijos centriniame ar regioniniuose skyriuose. Taip pat galite susisiekti su mumis telefonu +370 386 52561 arba el. paštu ignalina@kreda.lt.

Su Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimais galite susipažinti čia.

Inovacijų agentūra iki šių metų vasario 28 d. kviečia teikti paraiškas priemonei „Skatinti atsinaujinančių energijos išteklių diegimą pramonės įmonėse (Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionas)”

Norite sužinoti daugiau informacijos? Spauskite čia ir užpildykite užklausos formą