Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

26 301 844 €

Uniją vienija

Uniją vienija

5 669 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?
Kasdienės paslaugos Paskolos Taupymas Akcijos
Domina mūsų paslaugos? Spauskite čia

Adutiškyje senjorų globos namus įkūręs verslininkas tokius pat stato ir Tauragnuose


Adutiškyje senjorų globos namus įkūręs verslininkas tokius pat stato ir Tauragnuose

Verslininkas Žydrūnas Eimutis 2014 m. Švenčionių rajone įsikūrusiame Adutiškio miestelyje įsigijo seną apleistą 2000 kvad. metrų ploto parduotuvę ir po beveik trejetą metų trukusių statybų ir rekonstrukcijos darbų duris čia atvėrė senelių globos namai. Kiek vėliau, įsigijus ir renovavus dar vieną greta esantį pastatą, globos namai buvo išplėsti iki 3000 kvad. metrų. 

Kaip sako pats verslininkas, globos namų atsiradimas Adutiškyje pakeitė iki tol kiek apmirusio jau mažiau nei 1000 gyventojų turinčio miestelio veidą – čia buvo sukurta beveik 50 gerai apmokamų darbo vietų, o priežiūra ir rūpyba teikiama 120 senyvo amžiaus žmonių.

Visgi ši idėja vargu ar būtų taip sklandžiai įgyvendinta be bendraminčių ir partnerių pagalbos. Vieni iš tokių, patikėjusių Ž. Eimučio idėja ir užsispyrimu ją įgyvendinti, – Ignalinos kredito unija.

„Pirmąjį pastatą įsigijome ir sutvarkėme savo lėšomis, tačiau plėtrai savo pinigų nebepakako. Todėl teko skolintis. Prisimenu, kad komerciniai bankai gana skeptiškai žiūrėjo į mano idėją, tačiau ja patikėjo ir užsidegė Ignalinos kredito unija. Būtent su unijos pagalba įsigijome ir renovavome antrąjį savo pastatą Adutiškyje, duris atvėrusį praėjusių metų gruodžio mėnesį“, – pasakoja Ž. Eimutis.

Planuose – dar vieni globos namai

Verslininko mintyse – nauji senelių globos namai Utenos rajone esančiuose Tauragnuose. Šiam tikslui čia jau įsigytas 2000 kvad. metrų ploto buvusios mokyklos pastatas. Planuojama, kad 2023 m. pradžioje čia jau galės įsikelti naujieji gyventojai – bent 90 senjorų, kuriems reikalinga globa ir priežiūra.

„Istorija panaši. Buvusį mokyklos pastatą sugebėjome įsigyti už savo lėšas, o štai įrengimui jau teko imti kreditą. Tiesa, šį kartą nebeturėjau jokių dvejonių kur kreiptis. Patirtis kuždėjo, kad ir vėl dėl visko sklandžiai sutarsiu su Ignalinos kredito unija. Ne tik neapsirikau, tačiau dar ir buvau maloniai nustebintas. Unija ne tik suteikė reikiamo dydžio paskolą, tačiau ir pasiūlė pasinaudoti valstybės įmonės „Invega“ garantija – dabar mums kompensuojama dalis palūkanų. Žodžiu, sulaukėme ne tik lėšų, kurių reikėjo renovacijos pradžiai, tačiau ir konsultacijos kaip galima sutaupyti“, – džiaugiasi Ž. Eimutis.

Mintis gimė bažnyčioje

Paklausus kaip kilo mintis regione įkurti senjorų globos namus, verslininkas neslepia, jog ši mintis užklupo jį bažnyčioje.

„Buvo sunkus gyvenimo etapas: problemos su iki tol turėtais verslais, nesisekė ir asmeninis gyvenimas. Netgi svarsčiau išvykti iš Lietuvos. Tačiau vieną dieną, būnant su savo mintimis bažnyčioje, supratau, kad savo krašte noriu sukurti gerus, tačiau nebrangius senelių globos namus. Ir nuo tos akimirkos viskas pajudėjo tikrai sparčiai ir sklandžiai: atidarėme pirmuosius namus Adutiškyje, vėliau juos išplėtėme, dabar darbai verda Tauragnuose. Žinoma, pasitaiko problemų, sunkesnių dienų. Tačiau jau žinau, kad su bičiulių ir kolegų pagalba ir parama įveiksime visas kliūtis. O Ignalinos kredito uniją drąsiai galiu pavadinti vienais iš ištikimiausių savo partnerių, patikėjusių mūsų idėja nuo pat pradžių“, – sako verslininkas.