Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

41 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 300 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Efektyvus finansinis sprendimas - naujas šilumos siurblys ar biokuro katilas su žaliąja paskola


Efektyvus finansinis sprendimas - naujas šilumos siurblys ar biokuro katilas su žaliąja paskola

Kasmetinis šildymo sezonas atneša šilumą ir jaukumą į namus, bet tai taip pat laikotarpis, kai dauguma susiduria su aukštomis šildymo sąskaitomis ir klimato kaitos iššūkiais. Seni kuro katilai, kurie naudoja tradicinį kurą, tampa kiekvieno ne tik galvos skausmu, bet ir didžiuliu energijos vartojimo ir kenksmingų medžiagų šaltiniu.

Žalioji paskola naujiems šilumos sistemos sprendimams, tai finansiškai naudinga investicija į gyvenamojo namo arba buto komfortą, efektingumą. Ji skatina žmones atnaujinti savo senus ir neefektyvius šildymo sprendimus naujais, energiją taupančiais.  Taigi, nauji šildymo sprendimai - patogūs ir modernūs, o nauji katilai - patikimi ir ilgaamžiai.

Žalioji paskola yra skirta naujam 5 klasės biokuro katilui ar šilumos siurbliams žemė–vanduo, vanduo–vanduo ir oras–vanduo. Jų įsigijimui ir įrengimui mūsų kredito unija  teikia ypatingas finansavimo sąlygas:

  • Mažesnės palūkanos – fiksuotos metinės nuo 4,9 proc.;
  • Kredito suma – iki 20 000 Eur;
  • Kredito terminas – iki 7 m.;
  • Jokio pradinio įnašo ar išankstinio grąžinimo mokesčio;
  • Sutarties administravimo (sudarymo) mokestis – 1,5 proc. nuo kredito sumos (min. 100 Eur).

Optimali kredito suma ir terminas užtikrina komfortišką kredito įmokų grąžinimą ir taip prisideda prie galimybės vis didesniam klientų ratui gauti tiek asmeninių naudų, tiek tapti draugiškesniais aplinkai.


Ne mažiau svarbus ir tai, kad kartu su šia paskola galite pasinaudoti  ir valstybės teikiama kompensacija už gyventojų keičiamus neefektyvius, biomasę ar iškastinį kurą naudojančius katilus. Didžiausia galima finansuoti (kompensuoti) išlaidų, patirtų neefektyviam ir taršiam katilui keisti, suma – ne daugiau kaip 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Kompensaciją (dotaciją) gali gauti fiziniai asmenys tik įrengus naujus ir nenaudotus šilumos gamybos įrenginius.

Daugiau informacijos apie kompensacijas - https://www.ena.lt/inpa-katilokeita/  

https://enmin.lrv.lt/lt/naujienos/gyventojams-14-mln-euru-parama-sildymo-katilu-keitimui

Pakeisdami senus kuro katilus naujais, tvariais sprendimais, ne tik sumažinsite savo išlaidas šildymui, bet ir taršą aplinkai - gyvensite tvariau, pigiau, šilčiau!

Daugiau sužinoti apie Žaliąją paskolą naujam šilumos siurbliui (-iams) ar biokuro katilui įsigyti bei įsirengti galima unijos interneto svetainėje, susisiekus su unija tel. +370 386 52561, el. paštu ignalina@kreda.lt arba užsukus į bet kurį Ignalinos kredito unijos skyrių.