Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

26 301 844 €

Uniją vienija

Uniją vienija

5 669 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?
Kasdienės paslaugos Paskolos Taupymas Akcijos
Domina mūsų paslaugos? Spauskite čia

Hipotekos sandorio tvirtinimas ar išregistravimas – nuotoliniu būdu


Hipotekos sandorio tvirtinimas ar išregistravimas – nuotoliniu būdu

Šių metų pradžioje Registrų centrui baigus Nekilnojamojo turto registro ir naujojo Sutarčių ir teisių suvaržymo registro modernizavimo projektą, gyventojams ir verslui atsirado naujų galimybių savarankiškai nuotoliniu būdu susitvarkyti įkeitimo (hipotekos) sandorius. Ignalinos kredito unijos klientai taip pat noriai naudojasi atsiradusiomis naujomis galimybėmis.

„Tai – puikus pavyzdys rodantis, kad technologijos gali padaryti procesus greitesniais ir padeda žmonėms taupyti laiką. Dabar kai kuriuos būtinus turto įkeitimo darbus, kurie anksčiau kartais trukdavo ir kelias dienas, galima padaryti per 10 minučių”, – sako Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė. 

Pavyzdžiui, nuotoliniu būdu notarine forma gali būti tvirtinamas fizinių ir juridinių asmenų hipotekos sandoris, kuriuo suteikiama daiktinė teisė į svetimą nekilnojamąjį daiktą, kuria užtikrinamas esamos ar būsimos turtinės prievolės įvykdymas, kai įkeistas turtas neperduodamas kreditoriui. „Manau, kad tiek žmonės, tiek verslas, ūkiai noriai naudosis tokia atsiradusia galimybe“, – aiškina V. Čeponienė.

Ši naujovė yra aktuali ir gyventojams, kurie, grąžinę paskolą iki šiol turėjo kreiptis į kredito įstaigą ir notarą, kad iš registro būtų išregistruota hipoteka. „Nuo šių metų sandorio šalys gali pačios pateikti prašymą Registrų centrui iš Sutarčių ir teisių suvaržymų registro ar Nekilnojamojo turto registro išregistruoti pasibaigusį įkeitimą (hipoteką). Tokia galimybė patogi, pavyzdžiui, paskolas su nekilnojamo turto įkeitimu ar būsto paskolą turintiems mūsų klientams“, – teigia Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė.