Paskambinkite! +370 386 52561
Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

26 301 844 €

Uniją vienija

Uniją vienija

5 669 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Nuo COVID-19 nukentėjusiems ūkiams – lengvatinės paskolos


Nuo COVID-19 nukentėjusiems ūkiams – lengvatinės paskolos

Ignalinos kredito unija ir toliau tiesia ranką nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiems ūkiams. Pratęsus Žemės ūkio paskolų garantijų fondo lengvatinių  paskolų apyvartinėms lėšoms teikimą, Ignalinos kredito unija savo klientams, regiono ūkiams, gali išduoti dar 5 mln. eurų paskolų su 0,1-0,69 proc. dydžio metinėmis palūkanomis. Lengvatinė paskola bus išduodama iki šių metų birželio mėn. pabaigos, o jos grąžinimą galima atidėti 12 mėn. laikotarpiui.

Galimybė dar nesuskubusiems

Ignas Jankauskas, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas, sako, kad ši priemonė žemės ūkio ir žuvininkystės ūkiams yra teikiama nuo praėjusių metų vasaros.

Ignalinos kredito unijos pagalba ja jau pasinaudojo 68 ūkiai ir ūkininkai, o unija jiems išdavė 3,4 mln. eurų tokių paskolų. Aktyviausia šia paramos forma naudojosi Švenčionių, Ignalinos, taip pat Zarasų rajonų ūkininkai. Svarbu ir tai, kad Ignalinos kredito unija šias paskolas teikia ne tik savo regiono ūkiams. Pernai jos lengvatinėmis paskolomis taip pat pasinaudojo nuo COVID-19 nukentėję Anykščių, Biržų, Kalvarijos, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Pasvalio ir kitų rajonų ūkininkai.

Anot I. Jankausko, trečioji šios paramos priemonės teikimo banga skirta tiems ūkiams, kurie nesuskubo pasinaudoti lengvatine paskola praėjusiais metais.

„Paskola iš esmės skirta žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba besiverčiantiems ūkiams, kuriems pandemijos metu trūksta apyvartinių lėšų. Lengvatine paskola pasinaudoti gali ir kiti  ūkio subjektai, vykdantys žemės ūkio gamybą – bendrovės, kooperatyvai“, – pasakoja I. Jankauskas.

Kas gali gauti paskolą?

Anot Lietuvos grūdų augintojų asociacijos atstovo, į lengvatinę paskolą pretenduojantys ūkiai turi atitikti tam tikrus kriterijus.

„Matome, kad unijų specialistai sukaupė vertingą patirtį, todėl rekomenduoju žemdirbiams nedelsti ir konsultuotis dėl galimybių pasinaudoti lengvatine paskolą. Džiaugiamės, kad kredito unijos parodė tikrą lyderystę įgyvendinant šią priemonę. Vos vienas kitas bankas panoro prisidėti prie žemdirbių apyvartinio kapitalo sustiprinimo, kai tuo tarpu kredito unijos dirbo iš peties“, – teigia I. Jankauskas.

Svarbu ir tai, kad šia lengvatine paskola gali pasinaudoti įvairaus dydžio ūkiai. „Maksimalus šios paskolos dydis – 1 mln. eurų. Tad šia priemone gali pasinaudoti ir tikrai dideli ūkiai. Deja, pasigendame mažesniųjų ūkių aktyvumo, taip pat žinome, kad pieno ūkiai kol kas taip pat nerodė didelio susidomėjimo. Paskolos dydis yra ne didesnis nei dviguba kredito gavėjo metinio darbo užmokesčio suma su mokesčiais arba ketvirtadalis jo 2019 m. apyvartos. Tam tikrai atvejais kreditas gali būti didesnis nei šie rodikliai, tiesa tokiu atveju ūkių prašoma pateikti įvairius papildomus pagrindžiančius dokumentus“.

Pats paskolos suteikimo procesas nėra sudėtingas, o sutvarkyti viską galima ir elektroniniu būdu, prisijungus prie Ignalinos kredito unijos puslapio.

Lengvatinės paskolos sąlygos:

Paskolos trukmė:

iki 12 mėn.

nuo 13 iki 36 mėn.

 

jei labai maža, maža ar vidutinė įmonė

jei didelė įmonė

Palūkanų norma:

Fiksuota

jei labai maža, maža ar vidutinė įmonė

0,1 proc.

0,19 proc.

jei didelė įmonė

0,19 proc.

0,69 proc.

Lėšų panaudojimo terminas:

per 6 mėn. nuo paskolos išdavimo

BET nepanaudojus paskolos per 6 mėn. terminą, Kredito gavėjas Unijai privalo grąžinti likusią nepanaudotą paskolos dalį

Paskolos grąžinimo atidėjimas:

iki 1 metų nuo paskolos sutarties sudarymo dienos

Paskolos administravimo mokestis:

2 proc. nuo paskolos sumos (min - 150 EUR, max - 2 500 EUR)

Paskolos užtikrinimo priemonės:

netaikomos

Išankstinis kredito grąžinimo mokestis:

netaikomas

Delspinigių skaičiavimas:

netaikomas

Paskolos panaudojimo pagrindimas:

Kredito gavėjas įsipareigoja po paskolos panaudojimo per 10 d. d. ŽŪPGF pateikti paskolos panaudojimą pagal paskirtį pagrindžiančius dokumentus (originalus arba tinkamai patvirtintas kopijas) įskaitant, bet neapsiribojant sutartimis ar mokėjimo nurodymais, pagal kuriuos buvo apmokėta tiekėjams ir (ar) rangovams už perkamą turtą ir (ar) teikiamas paslaugas, Unijos išrašus apie paskolos lėšų išdavimą, sąskaitas-faktūras, Unijos mokėjimo pavedimus ir (ar) kt. dokumentus.

 

Svarbu, kam pinigai panaudojami

Paklaustas kam gali būti naudojami paskolos pinigai, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos atstovas vardina: „Įvairiausiems su kasdiene ūkio veikla susijusiems dalykams. Pavyzdžiui, darbo užmokesčiui, kurui, energijai įsigyti, trąšoms, įvairioms augalų apsaugos priemonėms, pašarams, dar daugeliui kitų panašių dalykų”.

Ūkininkams, susidomėjusiems galimybe gauti šią lengvatinę paskolą, belieka susisiekti su Ignalinos kredito unijos centriniu skyriumi tel. 8 386 52561, el. paštu ignalina@kreda.lt ar bet kuriuo regioniniu skyriumi Utenoje, Švenčionyse, Švenčionėliuose, Pabradėje, Zarasuose ar Visagine.

Esate ūkininkas? Spauskite čia ir susisiekite su mumis dėl projektų finansavimo