Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

50 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 500 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Pratęsiamas lengvatinių paskolų išdavimas ūkininkams, nukentėjusiems karo Ukrainoje laikotarpiu


Pratęsiamas lengvatinių paskolų išdavimas ūkininkams, nukentėjusiems karo Ukrainoje laikotarpiu

Ignalinos kredito unija, kartu su su Investicijų ir verslo garantijos „Invega“, tęsia lengvatinių paskolų ūkininkams, nukentėjusiems karo Ukrainoje laikotarpiu, išdavimą.

Ignalinos kredito unija šių paskolų jau išdavė už 5,8 mln. eurų, jomis pasinaudojo 107 ūkiai. Ši finansinė priemonė buvo pradėta taikyti 2022 m., o dabar vykdomas trečiasis finansavimo etapas.

„Labai noriu paraginti ūkininkus suskubti pasinaudoti šiuo finansiniu mechanizmu. Paskolos pinigai gali būti panaudoti apyvartiniam kapitalui finansuoti, ja pasinaudoti gali žemdirbystės ir žuvininkystės ūkiai”, – sako Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė.

Lengvatinės paskolos terminas – iki 72 mėnesių. Paskolos dydis kiekvienu atveju nustatomas atsižvelgiant į konkretaus gavėjo poreikį, pardavimo pajamas, gautas iš tinkamų veiklų, taip pat ūkio išlaidų, skiriamų gamtinėms dujoms ir elektros energijai, dydį.

Paskolai, priklausomai nuo jos trukmės, taip pat ūkio dydžio, taikomos fiksuotos metinės palūkanos, kurių dydis yra nuo 1,28 iki 3,03 proc. Taikomas administravimo mokestis, siekiantį 2 proc. paskolos sumos, tačiau ne mažesnį kaip 150 eurų ir ne didesnį nei 2 500 eurų. Paskolos suteikiamos neįkeičiant turto.

Į mus gali kreiptis tiek esami unijų nariai ūkininkai, tiek ir ūkininkai, kurie nėra unijų nariai.

Daugiau informacijos apie lengvatines paskolas nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems ūkiams galima rasti paspaudus ČIA.