Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

50 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 500 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Prie Kamariškių dvaro gaivinimo prisidėjo ir Ignalinos kredito unija


Prie Kamariškių dvaro gaivinimo prisidėjo ir Ignalinos kredito unija

Zarasų rajone veikianti nevyriausybinė organizacija „Inovatorių slėnis“ neseniai baigė prasmingo projekto įgyvendinimą. Kartu su partneriais – Zarasų rajono savivaldybe, viena iš Latvijos savivaldybių, Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondu – gyvenimui prikėlinėja Kamariškių dvarą. Prie projekto įgyvendinimo, suteikdama paskolą „Inovatorių slėniui“, prisidėjo ir Ignalinos kredito unija.

kama1

Arūnas Survila, „Inovatorių slėnio“ direktorius, pasakoja, kad šiuo metu baigti dvaro parko formavimo pagrindiniai darbai.

„Mes esame atsakingi už Kamariškių dvaro parko teritorijos atkūrimą ir sutvarkymą, tvenkinių atkasimą, paukščių, šikšnosparnių stebėjimo įrangos įsigijimą ir įrengimą. Visas šis kraštui svarbus projektas yra finansuojamas Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną programos „Interreg“lėšomis. Visgi reikalas toks, kad projektą įgyvendinančios organizacijos iš pradžių visus darbus ir veiklas turi įgyvendinti savo lėšomis. Ir tik pabaigus juos programa jas kompensuoja. Mums, nevyriausybinei organizacijai, rasti lėšų darbams nėra lengva. Džiaugiuosi, kad į pagalbą mums atskubėjo Ignalinos kredito unija, suteikusi maždaug 50 tūkst eurų paskolą“, – pasakoja A. Survila.

kama2

Anot jo, siekiama, kad Kamariškių dvaras taptų ne tik šiame krašte garsia meno rezidencija, renginių vieta. „Mūsų organizacijos misija yra pilietinės visuomenės ugdymas per neformalų ugdymą. Jau kuris laikas įvairius renginius organizuojame Antalieptėje esančiame Basųjų karmelitų vienuolyne ir kituose „Inovatorių slėnio“ pastatuose. Čia per metus vyksta maždaug 80 renginių, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 3 tūkst. žmonių. Ilgainiui turėsime dar vieną erdvę veiklai ir renginiams“.

Paklaustas, kodėl finansiniu partneriu buvo pasirinkta būtent Ignalinos kredito unija, A. Survila išskiria kelis aspektus.

„Visų pirma, sutampa mūsų ir unijos veiklos teritorija. Sakykime, jog Ignalinos kredito unija yra arčiausiai mūsų esanti finansų institucija. Antra, daug lėmė ir puikios ankstesnio bendradarbiavimo su unija patirtys. Prieš 6 ar 7 metus įgyvendinome „Socialinio taksi“ projektą. Jo metu mums reikėjo įsigyti ir žmonių su negalia poreikiams pritaikyti automobilį. Esame socialinio verslo organizacija, o tuomet į tokias, nors ir turėjome visus reikiamus dokumentus, komerciniai bankai žiūrėjo labai atsargiai. Ko negalėčiau pasakyti apie Ignalinos kredito uniją, patikėjusia mūsų idėja. Būtent ši kelių metų senumo patirtis lėmė, jog dabar iš karto kreipėmės į uniją“.

„Galiu pasakyti, kad ir šį kartą viskas vyko be jokių trukdžių – greitai ir sklandžiai. Esame labai dėkingi unija ir tikimės, jog tai – ne paskutinis mūsų bendras projektas“, – pasakoja „Inovatorių slėnio“ direktorius.

kama3

Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė sako, kad unija, kaip bendruomenės bankas, yra pasiruošusi visuomet prisidėti prie bendruomenės stiprinimo, krašto gražinimo projektų. „Iš tiesų, kaip šio krašto gyventoja, labai džiaugiuosi „Inovatorių slėnio“ komandos iniciatyvomis, jų darbais. Todėl mūsų unijai nebuvo sunku apsispręsti tapti projekto dalimi. Juolab, kad tokiems atvejams turime ir visus reikiamus finansinius instrumentus – investicines paskolas ar trumpalaikes paskolas plėtoti verslą“.