Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

50 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 500 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Siūlome paskolą žemės pirkimui, jos trukmė – iki 30 metų


Siūlome paskolą žemės pirkimui, jos trukmė – iki 30 metų

Lietuvoje nuoma vis dar yra dominuojanti dirbamos žemės valdymo forma: šiuo metu tik maždaug 40 proc. dirbamos žemės nuosavybės teise priklauso patiems žemdirbiams. Likusi dalis yra nuomojama. Dėl rizikos prarasti dirbamą plotą, žemės nuomą kol kas skeptiškai vertina ir didžioji dalis kredito įstaigų.

  1. Žemė atsiperka per 20-30 metų laikotarpį, o investicijos į ją yra yra gana ženklios. Tai gali sutrikdyti ūkio piniginius srautus.
  2. Žemės pasiūla yra ribota. Žemės savininkai sprendimą parduoti žemę dažniausiai priima tik tada, kai jiems patiems prireikia pinigų. Sakykime, būsto įsigijimui ir remontui ar naujam automobiliui.

Ignalinos kredito unija ūkininkams siūlo pasinaudoti paskola žemės pirkimui, kurios trukmė – iki 30 metų.

Kaip pavyzdį imkime žemės sklypą kur nors tarp Ukmergės ir Kėdainių. Vieno hektaro tokio sklypo kaina yra 5 100 eurų, o unija ūkininkams siūlo 100 proc. finansavimą. Vadinasi kredito dydis bus tie patys 5 100 eurų. Nuomos atveju, tokio žemės sklypo nuomos kaina vidutiniškai siekia apie 200 eurų per metus.

Sudarius 30 metų paskolos sutartį per metus reikėtų mokėti 170 eurų paskolos įmoką ir palūkanas, kurių suma kasmet mažėtų su mažėjančiu kreditu. Imkime 5 proc. palūkanų normą, įvertinę šiuo metu didėjantį EURIBOR lygį. Mintyje turėkime ir tai, kad žemės nuomos kaina kasmet auga maždaug 2 proc.

Gauname tokius rezultatai:

  • Pirmaisiais paskolos metais bendra įmokų ir palūkanų suma bus 425 eurai, tai yra daugiau nei 2 kartus didesnė nei žemės nuomos kaina.
  • Šeštaisiais kredito metais mokamos palūkanos tampa mažesnės nei nuomos mokestis.
  • Dvidešimtaisiais kredito metais bendra paskolos ir palūkanų suma tampa mažesnė nei nuomos mokestis.
  • Per 30 metų ūkininkas sumokės 3960 eurų palūkanų, tai yra daugiau nei 2 kartus mažiau nei būtų sumokėjęs nuomos mokesčio (8081 euras).
  • Galiausiai, ūkio vertė didėja, kai tuo tarpu nuomojant sklypą yra patiriamos tik išlaidos (kurios yra beveik tokios pat, kaip paskolos atveju bendra sklypo kaina ir sumokėtos palūkanos).

Pateiktas pavyzdys yra viena iš daugelio galimų situacijų. Visgi jis akivaizdžiai parodo, kad itin ilgos trukmės paskolos grafikas suteikia galimybę įmokas reikšmingai priartinti prie nuomos mokesčio ir tuo pačiu didinti ūkio vertę. Žinoma, šiame pavyzdyje liko neįvertintos tam tikros aplinkybės: paskolos nuvertėjimas per ilgą laikotarpį, galimybė įkeisti perkamą sklypą už kitus projektus ir pan.

Be to, Ignalinos kredito unija suteikia nemokamą išankstinio kredito grąžinimo galimybę ir kredito lėšas panaudoti dalimis per 12 mėnesių.

Pasinaudokite šiuo Ignalinos kredito unijos pasiūlymu!