Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

50 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 500 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Susitikimuose su ūkininkais – džiugios Ignalinos kredito unijos žinios


Susitikimuose su ūkininkais – džiugios Ignalinos kredito unijos žinios

Praėjusią savaitę Ignalinos kredito unijos atstovai Molėtuose ir Ignalinoje susitiko su šių rajonų ūkininkų organizacijų atstovais, o taip pat ir su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos darbuotojais.

Molėtuose vykusiame susitikime, be unijos atstovų, dalyvavo Molėtų rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Sigita Jucevičiūtė, šios sąjungos tarybos narys Darius Pumputis, taip pat Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Molėtų biuro vadovė Jurgita Kandratavičienė ir jos kolegos. Utenoje – šio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Egidijus Gudonis ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Utenos biuro darbuotojai.

Unijos administracijai vadovaujanti Violeta Čeponienė sako, kad ūkininkai visada buvo, yra ir bus ypač svarbūs unijos klientai. „Galiu pasakyti, kad mūsų unijos atsiradimas ir augimas yra labai tampriai susijęs su žemės ūkiu, ūkininkais. Norime žinoti, kaip gyvena ir kuo kvėpuoja regiono ūkininkai, o tokie susitikimai padeda tai suprasti. Ir apsikeisti naujienomis“.

Jai antrino ir S. Jucevičiūtė. „Tai buvo visiems labai naudingas susitikimas. Išgirdome unijos naujienas ir pasiūlymus, pasipasakojome savo džiaugsmus ir problemas. Molėtuose nėra vietos unijos, todėl Ignalinos kredito unijos dėmesys mus džiugina. Manau, ilgainiui ne vienas mūsų krašto ūkininkas gali būtent čia atrasti jam reikalingų finansinių sprendimų”.

Anot V. Čeponienės, unijos atstovai Molėtuose ir Utenoje susitikimuose dalyvavusiems ūkininkams turėjo dvi geras žinias. „Visų pirma, dar pusmečiui pratęstas paskolų, kurioms vietoje užstato naudojama UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“ garantija, išdavimas. Nemaža dalis ūkininkų jau pasinaudojo šiuo finansiniu instrumentu, tačiau tikrai ne visi. Todėl labai kviečiu suskubti ir likusius. Šios paskolos yra puiki alternatyva brangiems prekiniams kreditams, kurie ilgainiui ne sprendžia ūkininkų problemas, o tik kelia jiems dideles finansines rizikas“.

„Be to, regiono ūkininkams parengėme ir specialius kasdienės bankininkystės paslaugų pasiūlymus. Pandemijos, augančių žaliavų kainų, infliacijos fone darome viską, kad bent jau finansinės paslaugos nebrangtų. Netaikysime jiems sąskaitos aptarnavimo mokesčių, leisime nemokamai įnešti į savo sąskaitą ar iš jos išsiimti iki 5 tūkst. eurų. Taip pat siūlysime 0,1 proc. didesnes indėlių ir 0,5 proc. mažesnes paskolų palūkanas“, – pasakoja V. Čeponienė.

Ūkininkams pateiktą pasiūlymą teigiamai vertina ir E. Gudonis. Pasak jo, unijos, kalbant apie žemės ūkio finansavimą, jau yra tikrai rimti konkurentai bankams. „Manau, kad unijos yra lankstesnės, be to, patys ūkininkai dažnai yra unijų nariai, kitaip tariant, savininkai. Galiausiai, ką pamatėme susitikę su Ignalinos kredito unijos atstovais, unijos geba parengti individualius ūkininkams skirtus pasiūlymus. Toks dėmesys klientui yra labai svarbus“, – teigia Utenos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas.