Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

50 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 500 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Tęsiamas lengvatinių paskolų išdavimas ūkininkams, nukentėjusiems karo Ukrainoje laikotarpiu


Tęsiamas lengvatinių paskolų išdavimas ūkininkams, nukentėjusiems karo Ukrainoje laikotarpiu

Ignalinos kredito unija, kartu su Žemės ūkio garantijų ir paramos fondu, tęsia  lengvatinių paskolų ūkininkams, nukentėjusiems karo Ukrainoje laikotarpiu, išdavimą. Pasinaudoti šia finansine priemone ūkininkai gali iki šių metų birželio 30 d.

Ignalinos kredito unija šių paskolų jau išdavė už 2,8 mln. eurų, jomis pasinaudojo 45 ūkininkai. Ši finansinė priemonė buvo pradėta taikyti 2022 m. vasarą, o dabar vykdomas antrasis finansavimo etapas.

„Labai noriu paraginti ūkininkus suskubti pasinaudoti šiuo finansiniu mechanizmu. Paskolos pinigai gali būti panaudoti apyvartiniam kapitalui finansuoti, ja pasinaudoti gali žemdirbystės ir žuvininkystės ūkiai”, – sako Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė.

Išduodant paskolas yra vertinama ūkio skubaus padengimo (kritinio likvidumo) rodiklio reikšmė arba pardavimo pajamų, gautų iš tinkamų veiklų, pokytis.

Maksimali šios lengvatinės paskolos suma – 500 tūkst. eurų, o terminas – iki 72 mėnesių. Paskolos dydis kiekvienu atveju nustatomas atsižvelgiant į konkretaus gavėjo poreikį, pardavimo pajamas, gautas iš tinkamų veiklų, taip pat ūkio išlaidų, skiriamų gamtinėms dujoms ir elektros energijai, dydį.

Vienam ūkiui pagal šią priemonę gali būti suteikta viena lengvatinė paskola.

Paskolai, priklausomai nuo jos trukmės, taip pat ūkio dydžio, taikomos fiksuotos metinės palūkanos, kurių dydis yra nuo 1,28 iki 3,03 proc. Unija taiko administravimo mokestį, siekiantį 2 proc. paskolos sumos, tačiau ne mažesnį kaip 150 eurų ir ne didesnį nei 2 500 eurų. Paskolos suteikiamos neįkeičiant turto.

Daugiau informacijos apie lengvatines paskolas nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems ūkiams galima rasti paspaudus šią nuorodą: Lengvatinės paskolos Rusijos agresijos prieš Ukrainą laikotarpiu.