Suteiktų paskolų suma

Suteiktų paskolų suma

41 000 000 €

Uniją vienija

Uniją vienija

6 300 narių

Kaip mums sekasi?

Finansinės ataskaitos
Kaip mums sekasi?

Žalioji paskola – naujas Ignalinos kredito unijos pasiūlymas verslui ir ūkininkams


Žalioji paskola – naujas Ignalinos kredito unijos pasiūlymas verslui ir ūkininkams

Ignalinos kredito unija nuo šiol verslui ir ūkininkams siūlo naują paslaugą – Žaliąją paskolą. Šis kreditas gali būti panaudotas saulės elektrinėms, nedidelėms vėjo turbinoms, geoterminio šildymo ar kitai energijos vartojimo efektyvumą didinančiai šildymo sistemos įrangai įsigyti ar įsirengti, taip pat elektromobiliams įsigyti ir tokių automobilių įkrovimo stotelių įrengimui darbovietėse.

Žaliosios paskolos terminas – iki 5 metų (saulės elektrinėms – iki 10-ies metų). Kredito suma priklauso nuo besiskolinančiojo poreikių ir galimybių, o pradinis įnašas projektams su valstybės parama – 0 proc.

„Žalioji energetika nebėra tik mada. Visų pirma, tai yra būdas taupyti, mažinti energijai skirtas išlaidas. Todėl tikiu, kad mūsų unijos Žalioji paskola verslui ir ūkininkams bus tikrai paklausus produktas, kuriuo suskubs pasinaudoti krašto įmonės ir ūkiai”, – sako Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė.

Anot jos, puikia iliustracija gali būti saulės energijos moduliai.

„Per pastarąjį dešimtmetį ši technologija atpigo kartis. Ir jau dabar tapo tikrai konkurencingu elektros gamybos būdu, kurio patrauklumą dar labiau didina išaugusi elektros kaina. Saulės elektrinių atsiperkamumas yra sutrumpėjęs iki protingo termino, tad, mano galva, tokios elektrinės šiandien yra patraukli investicija, prieinama daugumai šalies įmonių ar ūkininkų”.

Ne mažiau svarbus ir tai, kad pasinaudojus valstybės teikiama parama galima atgauti 30-45 proc. tokioms investicijoms skirtų išlaidų.

Daugiau sužinoti apie Žaliąją paskolą verslui ir ūkininkams galima unijos interneto svetainėje, susisiekus su unija tel. +370 386 52561, el. paštu ignalina@kreda.lt arba užsukus į bet kurį Ignalinos kredito unijos skyrių.